Borsamız tarafından gerçekleştirilen kapanış konferansı ve sertifika törenine; İlimiz Valisi Çetin Oktay Kaldırım, İlimiz Belediyesi Başkanı Mücahit Yanılmaz, İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Ticaret Sanayi Odası Başkanı İdris Alan Elazığ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, kurum müdürleri, STK temsilcileri, basın mensupları, eğitmenler ve kursiyerler katıldı.

 

Elazığ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı M.Ali Dumandağ'ın projeyi değerlendirdiği açılış konuşmasından sonra kız grubundan Kevser Can isimli kursiyer ve erkek grubundan Oğuzhan Denizol isimli kursiyerlerin proje hakkındaki görüşlerini içeren konuşmalar gerçekleştirildi. Program proje teorik ve uygulama eğitimleri, teknik gezi ve ziyaretler, İzmir uygulama gezisi ve genel özet içerek sinevizyon gösterisi ile davam etti.

youtu.be/kAetUNXj97Y

 

 

Sinevizyon gösterisi sonrası konferansımıza katılım sağlayan ilimiz Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve ilimiz Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz proje hakkındaki görüşlerini dile getirdi ve projenin şehrimize kazandırılmasından duydukları memnuniyetleri dile getirdiler.

  

İstihdam ve Girişimcilik Amaçlı Uzmanlaşmış Mesleki Eğitim Ve Uygulama Merkezi Proje iştiraklerimiz olan Yazıkonak Belediye Başkanı Aydın Ayaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürümüz Turhan Karahan, MASSAD Başkanı Feti Ahmet Gel, Hayvan Ürünleri Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Üstündağ'a projeye olan desteklerinden dolayı ve proje süresince desteklerinin eksik etmeyen İŞKUR İl Müdürü Abdullah Balcı ve KOSGEB İl Müdürü Şaban Yaşa'ya plaket verildi.

 

İstihdam ve Girişimcilik Amaçlı Uzmanlaşmış Mesleki Eğitim Ve Uygulama Merkezi Projesi eğitmenlerine teşekkür plaketi takdimi sonrası projede eğitim gören kursiyerlerimize 160 gün süren eğitim programının ardından Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği, Ziraat, Muhasebe ve Halkla İlişkiler, İşletme Yönetmenliği ve Pazarlama & Perakende, Gıda Teknolojisi ve İş Sağlığı ve Güvenliği, Girişimcilik ile Bilgisayar eğitimi ile ilgili sertifikaları dağıtıldı.